Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Szkolne Dni Informatyki – Relacja

Z okazji 70-lecia Informatyki w Polsce w dniach 21-22.03.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym  im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyły się „Szkolne Dni Informatyki”. W ramach 2-dniowych obchodów rywalizacja odbywała się w następujących kategoriach:

  • Wyścigi i walki robotów
  • Konkursy wiedzy informatycznej
  • Zawody gier komputerowych
    – League of Legends
    – Hearthstone
    – Fifa18

 

Około setki osób uczestniczyło w turnieju gier i walk robotów, a wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę informatyczną biorąc udział w  interaktywnym konkursie informatycznym. Oprócz zawodów i konkursów przygotowane były stanowiska, na których można było pojeździć symulatorem samochodu, posterować robotem, a całość dopełniała muzyka gitarowa na żywo. Nie zabrakło strefy kibica, gdzie na bieżąco można było śledzić rywalizację w League of Legends i Fifa. Wszystko to możliwe było do zrealizowania dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy 2A i 1A, którzy już mają wielkie plany na kolejny rok szkolny.

Wszyscy walczyli o prestiż, ale i nagrody, których sponsorami byli:

  • „Strefa ruchu” mieszcząca się w PGE Turów Arena – karnety wstępu.
  • „Komputronik” sklep mieszczący się w Plazie – karty upominkowe
  • Rada Rodziców przy LO
  • Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju LO

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

League of Legends

I miejsce drużyna w składzie:

  • Patryk Socha (2B)
  • Michał Hrehorów (3E)
  • Kamil Zienkiewicz (3E)
  • Michał Groch (3D)
  • Wiktor Gutkowski (3E)

 

II miejsce drużyna w składzie:

  • Dawid Sławiński (2A)
  • Bartosz Zatorski (2F)
  • Konrad Górniak (1C)
  • Grzegorz Zosiuk (1E)
  • Daniel Maciejewski (1D)

 

III miejsce drużyna w składzie:

  • Aleksander Litwa (1C)
  • Łukasz Wichliński (1B)
  • Krystian Rogulski (1B)
  • Maciej Lewandowski (1B)
  • Dawid Mazur (1B)

 

Hearthstone:

I miejsce: Jakub Lask (2A)
II miejsce: Szymon Kurowski (1A)
III miejsce Radosław Brudziński (ŁSP)

Fifa18:

I miejsce: Damian Jaśkiewicz (2E)
II miejsce: Marcin Węckowski (1E)
III miejsce: Jakub Danieleski (1E)

Wyścigi robotów:

I miejsce: Patryk Zychowicz (3E)
II miejsce: Łukasz Grzeszczuk (3E)
III miejsce: Nikola Kasprzak (3E)

Walki robotów na gąsienicach:

I miejsce: Mateusz Gałkowski (2A)
II miejsce: Maciej Adamczewski (2A)
III miejsce:  Adrian Piątek (2A)

Walki robotów na kołach:

I miejsce: Filip Cebulski (1A)
II miejsce: Dawid Wolkiewicz (1A)
III miejsce: Szymon Długi (3E)

Konkurs informatyczny: Wiedza ogólna z informatyki

I miejsce: Cyprian Sokół (1C)
II miejsce: Aleksander Boiwka (1C)
III miejsce: Aleksandra Włoszczyk (1B)

Konkurs informatyczny: Sprzęt i oprogramowanie

I miejsce: Jakub Skibicki (1E)
II miejsce: Kacper Wąsiel (1F)
III miejsce: Bartosz Mączyński (2D)

Konkurs informatyczny: Akademia CISCO

I miejsce: Szymon Szymecki (2A)
II miejsce: Kacper Cebulski (2A)
III miejsce: Dawid Wolkiewicz (1A)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12 13

14

15

16

17

18

19

śgaa