Herb szkoły

Szkolny Dzień Informatyki 5.12.2023

„Szkolny Dzień Informatyki” to impreza cykliczna, w tym roku przygotowana przez uczniów klasy 2 i 3 „mat-inf”. Celem wydarzenia jest popularyzacja informatyki oraz nowoczesnych technologii. Poprzez przyjazną i atrakcyjną formę chcemy zachęcić uczniów do poznania i polubienia dziedziny, która znajduje szerokie zastosowanie w nauce, inżynierii i technologii, oraz odgrywa istotną rolę w większości zawodów.

Specjalnym gościem naszej imprezy był Piotr Łagowski – programista w międzynarodowej korporacji Deloitte. Pan Piotr opowiedział czym zajmuje się firma Deloitte, z jakimi koncernami współpracuje i co należy do jego zadań w tej firmie. Następnie opisał jak wygląda praca programisty oraz jak nim zostać. Uczniowie z dużym zainteresowanie słuchali również o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy programisty. Oprócz dużej dawki ciekawych informacji Pan Piotr przywiózł również nagrody rzeczowe dla uczestników turnieju ufundowane przez firmę Deloitte.

W tym roku uczniowie wszystkich klas rywalizowali w teście wiedzy informatycznej, łamigłówkach programistycznych, zadaniach z obsługi systemu operacyjnego oraz w konkurencji parkour w świecie Minecraft, na mapie do złudzenia przypominającej budynek naszego Liceum. Najlepsze klasy nagrodzone zostały dyplomem, „złotym biletem” oraz słodkim upominkiem.

Wśród klas 1: I miejsce –  klasa 1A, II miejsce – klasa 1E, III miejsce – klasa 1B
Wśród klas 2: I miejsce – klasa 2B, II miejsce – klasa 2D, III miejsce – klasa 2C
Wśród klas 3/4: I miejsce klasa 4D, II miejsce – klasa 3C oraz 3D

Największe emocje towarzyszyły rozgrywkom e-sportowym. Podczas przerw sala wypełniała się kibicami wspierającymi swoich kolegów. Uczniowie zmagali się w rozgrywkach w szachach na platformie chess.com, Fifa, Minecraft pvp.

Szachy I miejsce – Michał Elnour (2B), II miejsce – Karol Rozmysłowicz (4A), III miejsce – Franciszek Warchoł (1A).
Fifa – I miejsce – Konrad Konieczny (2B), II miejsce – Kornel Góral (1B), III miejsce Kacper Strózik (3A).
Minecraft: I miejsce – Marcin Masiulaniec (4D), II miejsce – Błażej Obuchowski (3A), III miejsce Wiktor Pękoś (1A).

Zawodnicy oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody: vouchery allegro oraz nagrody od firmy Deloitte.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia: klik