Twórczo, świątecznie i rekordowo! Wyniki konkursu na Kalendarz Adwentowy

Tegoroczny szkolny konkurs na kalendarz adwentowy okazał się rekordowy pod każdym względem. Do organizatorów wpłynęły aż 94 prace konkursowe, wykonane zarówno indywidualnie, jak i w duetach. Już sam rozmiar tegorocznej edycji pokazał, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się kreatywne przygotowanie do świąt wśród naszych uczniów.

Od pierwszego spojrzenia na zgromadzone prace było jasne, że przed jury stoi wyjątkowo trudne zadanie. Kalendarze zachwycały różnorodnością pomysłów, bogactwem kolorów i starannym wykonaniem. Nie zabrakło tradycyjnych motywów świątecznych – choinek, gwiazdek i Mikołajów – ale pojawiły się także zaskakujące, nowatorskie formy. Uczniowie wykorzystywali papier, materiały naturalne, tkaniny, a nawet elementy 3D, udowadniając, że wyobraźnia nie ma granic.

Atmosfera podczas oceny była niezwykle świąteczna. Każda praca wnosiła coś wyjątkowego – jedne urzekały precyzją, inne oryginalnym pomysłem, jeszcze inne humorem czy niezwykłą estetyką. Nic dziwnego, że, jak przyznało jury, wybór zwycięzców był wyjątkowo trudny.

Ostatecznie udało się jednak wyłonić prace, które wyróżniały się zarówno pomysłowością, jak i dopracowaniem detali:

I miejsce – Natalia Baranowska, klasa 1D
II miejsce – Anna Antoniszyn, klasa 4C
III miejsce – Julia Nowicka, klasa 1D
wyróżnienie – Julia Mączka i Zofia Raczykowska, klasa 3C

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas szkolnego apelu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom – nie tylko zwycięzcom, ale każdemu, kto włożył serce i czas w przygotowanie swojej pracy. Dzięki Wam nasza szkoła wypełniła się kolorami i świąteczną radością, a tegoroczny konkurs na długo pozostanie w pamięci!

Warto dodać, że wszystkie przygotowane kalendarze zostaną wystawione na sprzedaż, a dochód zasili konto organizacyjne jubileuszu 80-lecia szkoły. To piękny sposób, by twórczość uczniów wsparła ważne wydarzenie w życiu całej społeczności szkolnej.