Herb szkoły

Uczniowie klas informatycznych budują roboty

Dzięki współpracy naszej szkoły z Politechniką Wrocławską, uczniowie klas informatycznych kolejny raz mogli uczestniczyć w zajęciach z budowy i programowania robotów.

Dwunastogodzinne zajęcia odbywały się na przełomie grudnia i stycznia we Wrocławskim Parku Technologicznym pod okiem pracowników firmy General Robotics.

Każde działanie poprzedzone było wykładem na temat specyfiki i zastosowania montowanego podzespołu. Na początek montaż silników i przekładni. Kolejny etap prac to produkcja płytki drukowanej, według określonego projektu. Następnie przylutowywanie do płytki oporników, kondensatorów, mikroprocesora itp.

Po wykończeniu robota przyszedł czas na programowanie. Instruktorzy zaprezentowali środowisko programistyczne. Następnie uczniowie przystąpili do programowania robotów zmieniając podstawowe ustawienia. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali zbudowane przez siebie roboty, gdzie już samodzielnie będą mogli je rozwijać, pisząc własne programy sterujące robotem.

Zajęcia były doskonałą okazją, aby poznać różne zagadnienia techniczne, rozwijać kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, w praktyce wykorzystać umiejętności programistyczne, rozbudzić w uczniach zainteresowania informatyką, elektroniką.

Roboty zostaną zaprezentowane na dniach informatyki organizowanych w naszej szkole w ramach obchodów 70-lecia informatyki w Polsce.

dav

dav

dav

dav

dav

dig

dig

dav

dav

dig

dig

dav

dav

dav

dig

sdr

sdr

dav

dav