Herb szkoły

V ZADUSZKOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

DSC_0015

 

22 listopada, w pięknej sali Teatru Starego w Bolesławcu, odbyły się V Zaduszkowe Spotkania Artystyczne ? tym razem pod hasłem “Piosenka jest dobra na wszystko”. Uczestnicy musieli zaprezentować na scenie własną interpretację (jako poezję śpiewaną lub recytację) jednego utworu z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W szranki stanęli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Liceum reprezentowali: Krzysztof Oleksyn (III d) i Piotr Kosiorek (IIc) jako akompaniator w kategorii poezja śpiewana oraz w recytacji: Ania Prudzienica (II d), Julia Karska (II d) i Julia Wicha (I b). Wyniki konkursu potwierdziły wysoki poziom naszych uczestników i trafność wyboru utworów do prezentacji.
W poezji śpiewanej bezapelacyjnie wygrał Krzysztof OLEKSYN, który przy brawurowym akompaniamencie w wykonaniu Piotra Kosiorka zaprezentował utwór “Upiorny twist”. To trzeba było zobaczyć!
W kategorii recytacji miejsce pierwsze zdobyła Ania PRUDZIENICA za pełną wdzięku interpretację fragmentów “Balladyny 68”, zaś miejsce trzecie przypadło w udziale Julii KARSKIEJ, która w utworze “List” pokazała, w jakim stylu potrafi odejść zawiedziona w uczuciach kobieta?
Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!