Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

V ZADUSZKOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

DSC_0015

 

22 listopada, w pięknej sali Teatru Starego w Bolesławcu, odbyły się V Zaduszkowe Spotkania Artystyczne ? tym razem pod hasłem “Piosenka jest dobra na wszystko”. Uczestnicy musieli zaprezentować na scenie własną interpretację (jako poezję śpiewaną lub recytację) jednego utworu z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W szranki stanęli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Liceum reprezentowali: Krzysztof Oleksyn (III d) i Piotr Kosiorek (IIc) jako akompaniator w kategorii poezja śpiewana oraz w recytacji: Ania Prudzienica (II d), Julia Karska (II d) i Julia Wicha (I b). Wyniki konkursu potwierdziły wysoki poziom naszych uczestników i trafność wyboru utworów do prezentacji.
W poezji śpiewanej bezapelacyjnie wygrał Krzysztof OLEKSYN, który przy brawurowym akompaniamencie w wykonaniu Piotra Kosiorka zaprezentował utwór “Upiorny twist”. To trzeba było zobaczyć!
W kategorii recytacji miejsce pierwsze zdobyła Ania PRUDZIENICA za pełną wdzięku interpretację fragmentów “Balladyny 68”, zaś miejsce trzecie przypadło w udziale Julii KARSKIEJ, która w utworze “List” pokazała, w jakim stylu potrafi odejść zawiedziona w uczuciach kobieta?
Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!