Herb szkoły

WIELKA GALA WOLONTARIATU

IMG_8385
5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Został on ustanowiony w 1986 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w podzięce ludziom, którzy swój czas i umiejętności poświęcają na rzecz innych. Właśnie z tej okazji Stowarzyszenie Interclub Femina zorganizowało Wielką Galę Wolontariatu.
10 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu uhonorowano najlepszych wolontariuszy z powiatu zgorzeleckiego. Była to idealna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z naszego terenu, działających w przeróżnych obszarach życia społecznego. Różnorodność działań wolontariuszy sprawia, że ich bezinteresowna pomoc staje się szalenie barwna.
Należy dodać, że grono zgorzeleckich wolontariuszy stale się powiększa. W zeszłym roku uhonorowano około 40 osób, w tym aż 129. Wśród wyróżnionych są uczniowie naszego liceum  z klasy IIIc : Monika Mencel, Paulina Strózik i Patryk Utkowski, którzy od przeszło dwóch lat wspierali podopiecznych DPS “Ostoja”. Opiekunem szkolnej grupy wolontariatu jest p. Kazimierz Walotka.
G r a t u l u j e m y!