Herb szkoły

Witaj dniu trzeciego Maja, który wolność nam zwiastujesz !

Witaj dniu trzeciego Maja,
który wolność nam zwiastujesz,
pierzchła już ciemięzców zgraja,
Polsko dzisiaj tryumfujesz.
Witaj Maj…

Licealne obchody Dnia Flagi RP oraz 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się 11 maja 2018 r. w auli szkolnej. Tego dnia uczniowie klasy 1B odtworzyli historię XVIII wieku związaną z wprowadzeniem w Polsce pierwszej w Europie Konstytucji 3 Maja 1791 roku w czasie trwającego Sejmu Czteroletniego. Ustawa rządowa , która regulowała organizację władz państwowych wprowadzała prawa i obowiązki obywateli oraz była ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej. Do dzisiaj zasady konstytucyjne zawarte w Konstytucji 3 Maja są symbolem mądrości Polaków i wiary w lepsze jutro.

Program słowno-muzyczny był bogaty w treści patriotyczne. Uczniowie z wielką dbałością o szczegóły odtwarzali postacie historyczne, a nawet atmosferę dawnych lat. Na szczególną uwagę zasługuje szacunek do polszczyzny i dziejów narodowych. Przepiękna dekoracja w barwach narodowych pozwalała na pełne odczuwanie idei patriotycznych.  Wszyscy uczestnicy spektaklu mieli jedną refleksję : Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja jest wyrazem bogactwa intelektualnego narodu polskiego.

Serdecznie dziękujemy klasie 1B i wspierających ich uczniów oraz niezawodnym i zaangażowanym opiekunom p. Barbarze Rutkowskiej i p. Kazimierzowi Walotce za organizację uroczystego apelu, będącego wyrazem hołdu pamięci historycznej.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12