Herb szkoły

Uczniowie klas informatycznych na WEIiT Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy z Wydziałem Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego, nasi uczniowie z klas informatycznych mogli uczestniczyć w zajęciach z informatyki.

Zaczęliśmy od wykładu: ?Biznes Elektroniczny ? czyli jaki??.

A następnie po podziale na grupy uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych:
– Gry 3D
– druk 3D
– Generowanie i konfiguracja aplikacji WEB zapewniającej funkcjonalność wirtualnego sklepu.

Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć bazę dydaktyczną wydziału. Prorektor do spraw rozwoju dr hab inż. Marcin Mrugalski, który był naszym przewodnikiem, pokazał dobrze wyposażone laboratoria robotyki, automatyki, jak również Akademię CISCO.
Po zajęciach relaksowaliśmy się w Aquaparku ?Wodny Świat?.

Czekamy na kolejne spotkanie zorganizowane na Uniwersytecie Zielonogórskim i dziękujemy kadrze WEIiT za opiekę podczas zajęć.
Wydział Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji jest jednym z najstarszych i największych wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzisiaj na 4 kierunkach kształci się prawie 1100 studentów. Wydział otrzymał także od Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywną ocenę instytucjonalną, co oznacza wysoką jakość kształcenia na wszystkich prowadzonych kierunkach.
Nie można jednak zapomnieć, że kierunek informatyka w 2011 r. uzyskał ocenę wyróżniającą i znalazł się w gronie 7 najlepszych spośród ponad 130 wydziałów w Polsce, na których prowadzi się dydaktykę z zakresu informatyki.

received_868641759825817

20150213_100814

a2

a1