Herb szkoły

WYKŁADY NA UNIWERSYTECIE ZIELONOGÓRSKIM

26 listopada 2013 roku uczniowie klas 2F i 2B uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zajęcia miały bezpośredni związek z zainteresowaniami naszych licealistów ? pierwsze z nich dotyczyły powstania listopadowego i zostały przeprowadzone przez dr. Ireneusza Wojewódzkiego, drugie, także powiązane z historią, umożliwiły zapoznanie się z rozwojem technologii wojennych na przestrzeni ostatniego stulecia. Wykładowcą był dr Radosław Domke, który bez problemu nawiązał kontakt z młodymi słuchaczami.

Ostatni wykład poruszał temat z pogranicza wiedzy o społeczeństwie i historii współczesnej ? konfliktów współczesnego świata. Poprowadzony został przez dr. hab. prof. Roberta Skobelskiego, osobę, którą uczniowie mieli zaszczyt poznać już wcześniej.

Z pewnością należy wspomnieć o kameralnej, a przy tym niezwykle przyjaznej atmosferze panującej na uczelni. Wszyscy wykładowcy przyjęli naszych licealistów w niezwykle uprzejmy sposób, co na pewno stanowiło dodatkową zachętę do dalszego kształcenia się właśnie w tym miejscu.

 

IMG_0450

IMG_0447