Herb szkoły

Wyniki Konkursu Recytatorskiego

8 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyły się eliminacje miejsko ? powiatowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. W szranki stanęło 19 uczestników, którzy w dwóch kategoriach : recytacja i poezja śpiewana walczyli o palmę zwycięstwa. Nasze Liceum reprezentowane było licznie w obu konkurencjach. W poezji śpiewanej nasi artyści okazali się bezkonkurencyjni!

Przyznane przez jury dwa pierwsze miejsca zajęli Agnieszka WERYSZKO (IIIe) i Krzysztof OLEKSYN (IId). Dwa drugie miejsca przyznano Joannie JANECZKO (IIId) i Marcinowi ARCIMOWICZOWI (IIc). Miejsce trzecie zajęła Marzena KAMIŃSKA (IIe) z zespołem w składzie Anna Suszek (fortepian) i Adrianna Wołowicz (skrzypce). Podkreślić należy, że wielki wkład w sukces solistów mieli także ich akompaniatorzy ? Weronika Szmigiel, Piotr Kosiorek i Emil Smardzewski (gościnnie).

Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w obu konkurencjach 10 kwietnia wezmą udział następnym etapie konkursu, który będzie miał miejsce w Jeleniej Górze.

W kategorii recytacji trzecie miejsce jury przyznało Annie PRUDZIENICY (Id).
W przerwie, gdy obradowało jury, młodzież miała okazję spotkać się z małżeństwem aktorskim, Państwem Barbarą i Jackiem Bursztynowiczami i porozmawiać z nimi o trudach zawodu aktora oraz wysłuchać pięknej interpretacji fragmentów ?Fortepianu Szopena? K.C. Norwida w wykonaniu Pani Barbary Bursztynowicz, Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IMG_0658

IMG_0659