Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy O Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy O Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbył się 12.04.2018 r w Miejskim Domu Kultury.
Konkurs ten co roku organizuje Społeczny Komitet Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej dla miłośników historii, własnego kraju i narodu. Zmagania historyczne są wspaniałą promocją dziejów  regionalnych tak bliskich, a tak mało znanych dla mieszkańców Zgorzelca. Termin konkursu zbiega się w czasie z powiatowymi uroczystościami  związanymi z 73 Rocznicą Forsowania Nysy Łużyckiej, w tym roku zaplanowane na 16.04.2018 r.

W tegorocznej edycji konkursu bezkonkurencyjny okazał się Jakub Danielewski uczeń klasy 1E, który w nagrodę za zwycięstwo pojedzie z wizytą studyjną do Brukseli. Nagrodę główną ufundowała Pani Europoseł Lidia Geringer de Oedenberg. III miejsce zajął Jakub Połaczański z klasy 1E, a krok od podium na IV miejscu stanął Piotr Mazur również z klasy 1E.

Laureatom gratulujemy. Uczniów przygotowywała do konkursu p. Magdalena Siemaszko.

 

DSC03526

DSC03528

DSC03530

DSC03532

DSC03534