Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Zapraszamy do teatru

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu TEATRU Z JEDNEJ GLINY “Nasza Rzecz”, w reżyserii Anety Ćwieluch.
„Nasza Rzecz”, to jedno z najnowszych przedstawień TEATRU Z JEDNEJ GLINY. Młodzi aktorzy skupieni wokół pracowni FORMAT działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu, zagrają przed zgorzelecką publicznością!

Przedstawienie odbędzie się 17 maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Początek o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

„Nasza Rzecz”, naprawdę mocna rzecz i wyzwanie dla nastoletnich aktorów. Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi: jak to z nami, rodakami jest? Kochamy Polskę, czy nienawidzimy jej? Kochamy we fragmentach, czy gardzimy nią po całości? Zostajemy, czy wiejemy stąd, kiedy tylko nadarzy się pierwsza okazja? Poniewieramy polskością, a jednocześnie NIE POTRAFIMY BEZ NIEJ ŻYĆ!

Na scenie zaprezentuje się: Kamila Cepowska i Maria Wilgosz z klasy 3G (tegoroczne maturzystki), a także Filip Witkowski z klasy 3I. Już dziś w imieniu naszych młodych aktorów serdecznie zapraszamy.