Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Znane, ale Zakamuflowane. Campo di Fiori

Okazuje się, że naszym uczniom łatwiej jest rozszyfrować polskie wiersze w tłumaczeniu na czeski niż na angielski czy, tym bardziej, na niemiecki. Nie odkryjemy Ameryki twierdząc, że polski i czeski – jako języki słowiańskie – są do siebie bardziej podobne niż do ww. języków z grupy germańskiej. Tym razem jednak z angielską wersją wiersza naszego noblisty, Czesława Miłosza, poradziły sobie 2 uczennice klasy 3D. Lena Koprowska i Hanna Kempa wiedziały, że “Campo di Fiori” to … “Campo di Fiori” (włoska nazwa placu w Rzymie). Brawo, dziewczyny! W nagrodę otrzymały coś słodkiego w bibliotece i przede wszystkim plusy u wychowawcy i polonisty.

Następny odcinek konkursu “Znane, ale Zakamuflowane” już w grudniu, a dokładnie 5.12. Zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki. Będzie coś po czesku, czyli w Waszym ulubionym języku;)

Wiersz Miłosza w wersji angielskiej poniżej: