Herb szkoły

Celebrujemy Dzień Języków Obcych

Wzorem lat ubiegłych, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich świętowali Dzień Języków Obcych, co było doskonałym pretekstem do zamiany sal dydaktycznych w jeden z europejskich krajów. Zamiast klasycznych zajęć, uczniowie mieli okazję poznać nie tylko język obcy z bliska, ale i zwyczaje danego narodu.

Klasy zaprezentowały wylosowane kraje na swoich stanowiskach. Podziwiać można było nie tylko prace plastyczne uczniów czy też piękne dekoracje, ale również spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju. Wystawie towarzyszył kiermasz słodkości, w czasie którego można było posmakować deserów będących specjalnością wybranych krajów europejskich. Było wesoło, kolorowo a przede wszystkim smacznie.

Świętując Dzień Języków Obcych uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat krajów i języków europejskich, upewnili się, że znajomość języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć granice oraz przy okazji dobrze się bawić. Celem wszystkich zajęć było uświadomienie jak ważna jest znajomość języków obcych, dzięki której zwiększają się możliwości dostępu do wiedzy, czy poznawania nowych ludzi.

Mamy nadzieję, że tego typu działania pozytywnie wpłyną na poczucie potrzeby i motywację do nauki języków obcych u naszych Uczniów.

RODO