Herb szkoły

Dni Dziedzictwa nad Nysą _ Edycja 1

Pierwsza edycja Dni Dziedzictwa nad Nysą odbędzie się od 10 do 12 września.  

Zapraszamy do wspólnego poznania historii Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz. 

Podczas warsztatów, wykładów i wycieczek po mieście będziemy zajmować się unikatowym kulturowym dziedzictwem naszego regionu i szukać odpowiedzi na pytania, jakie historyczne wydarzenia były znaczące dla rozwoju Görlitz i Zgorzelca i co wpłynęło na to, że miasto stało się takie, jakim możemy je dzisiaj oglądać. 

Dni Dziedzictwa nad Nysą są organizowane w ramach polsko-niemieckiego projektu „Pomyśl: Nasze Dziedzictwo – Twoja Przyszłość”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu PW Interreg Polska-Saksonia 20214-2020. Projekt jest realizowany przez miasto Zgorzelec we współpracy z Wolną Gminą Ewangelicką w Görlitz i spółką miasta Görlitz Kulturservice. 

Wydarzenia, organizowane w ramach Dni Dziedzictwa nad Nysą Łużycką skierowane są do mieszkańców Zgorzelca i Görlitz. Do udziału zachęcamy szczególnie uczniów szkół ponadpodstawowych, a także studentów, nauczycieli oraz pracowników sektora kultury i branży turystycznej. Wstęp jest wolny. Posiłki oraz napoje zapewnione są przez organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymują „Certyfikat miejski”. 


Wydarzenia odbywać się będą w języku polskim i niemieckim. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze wysłanie zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego nie zwlekaj i zapisz się na interesujące warsztaty i oprowadzanie po Görlitz, jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech oraz Zgorzelcu. Zgłoszenia przyjmujemy pocztą elektroniczną na adres: 

kultur.service@goerlitz.de oraz e.krzysiek@zgorzelec.eu 

i telefonicznie: 

+49 (0)3581 672420 lub 

+48 75 77 59 938.