Herb szkoły

Dyrektor na Medal

Charyzmatyczni i kreatywni, a przede wszystkim lubiani i cenieni przez swoich uczniów i ich rodziców. Tacy właśnie są uczestnicy największego plebiscytu edukacyjnego, organizowanego od 2016 roku przez polską grupę wydawniczą Polska Press. Celem plebiscytu jest nagrodzenie nauczycieli, którzy mają wpływ na kształtowanie postaw wśród uczniów, poszukujący wiedzy, rozwijający talenty, doskonalący umiejętności. Zawód nauczyciela wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, potrzebą zaangażowania w pracę, empatią oraz nieskończonymi pokładami cierpliwości. Nauczyciel powinien być przewodnikiem, autorytetem, ale również i przyjacielem. Taki nauczyciel wart jest każdego medalu.

Dlatego z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w Plebiscycie Edukacyjnym 2021, drogą głosowania czytelników w kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej p. Dorota Chitruń Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, została uhonorowana i otrzymała tytuł NAUCZYCIELA NA MEDAL.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów naukowych i zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękujemy za codzienny trud edukacji życząc zdrowia, sił, odwagi, zadowolenia i satysfakcji z sukcesów uczniów i nauczycieli.

Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu