Herb szkoły

IV miejsce w finale Olimpiady Warto Wiedzieć Więcej o Ubezpieczeniach Społecznych

Finałowy etap II Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych odbył się 26 kwietnia 2018 r. w siedzibie głównej ZUS w Warszawie. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział ponad 30 tys. uczniów z 912 szkół z całej Polski. Dolny Śląsk reprezentowała drużyna Śniadeckich po zwycięstwie w etapie wojewódzkim w składzie: Damian Jaśkiewicz, Piotr Mazur oraz Dominik Baziuk. W finale wzięło udział 18 drużyn trzyosobowych z całej Polski (dwie drużyny otrzymały prawo udziału dzięki uzyskanej dzikiej karcie). Ostateczna rozgrywka podzielona była na 3 etapy.
W I etapie po 10 pytaniach wielokrotnego wyboru pozostało już tylko 8 drużyn. II tura to również 10 pytań, po których zostały już tylko 4 drużyny.

Do ostatniej rundy trafiły 4 drużyny wśród, których znaleźli się dumni uczniowie naszego LO. Nasza drużyna popełniła dwa błędy, do jednego się przyznajemy, ale drugi podważaliśmy ze względu na brak precyzji w pytaniu. Szybkość odpowiedzi przyczyniła się do tego, że pomimo takiej samej ilości punktów co III drużyna, sklasyfikowani zostaliśmy niestety na IV miejscu. Pomimo tego, że jest to duży sukces, nadal czujemy niedosyt i chęć rewanżu.

Olimpiada stała na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Nasi reprezentanci otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz indeksy na wyższe uczelnie.

Dwudniowy pobyt w Warszawie uzupełniliśmy historycznym spacerem po najbardziej znanych miejscach stolicy.

Za pomoc w przygotowaniu uczniów dziękujemy p. Waldemarowi Pakule i p. Magdalenie Siemaszko.

ZUS do trzech razy sztuka (2017 byliśmy finalistami, 2018 – IV miejsce) – w następnym roku będzie podium ! Naszej drużynie za wspaniałe reprezentowanie Liceum i wiedzę składamy gratulację i podziękowania.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

13

14

15

16