Herb szkoły

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Jan Paweł II Pielgrzym pokoju –  XIV edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Sukcesem naszych uczniów Oktawii i Rafała zakończyła się XIV edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego upływającego pod hasłem „Jan Paweł II Pielgrzym pokoju”. W sobotę, 19 maja 2018 roku, w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, odbył się finałowy etap konkursu, podczas którego sześciu najlepszych uczestników z województwa dolnośląskiego i opolskiego miało za zadanie obronę napisanych przez siebie prac pisemnych. Obrony odbywały się przed komisją ekspercką, przed którą uczestnicy wykazali się nie tylko dogłębną znajomością nauczania Jana Pawła II, ale także dojrzałym spojrzeniem na Jego dziedzictwo. Po obronach odbyła się uroczysta Gala Finałowa. Podczas uroczystości miało miejsce wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród uczestnikom tegorocznej edycji.

Konkurs Papieski realizowany jest od przeszło 14 lat przez krakowski Instytut Tertio Milennio. Daje on młodym ludziom podstawy do krytycznej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz promowanymi przez Niego wartościami. Jest również motywacją do czynnego, tak bardzo promowanego przez Papieża, uczestnictwa w życiu współczesnej Polski. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością w naszej szkole. W tegorocznej edycji udział wzięło 63 uczniów, spośród nich 6-ciu udało się dostać do półfinału.

Laureatami 4 i 5 miejsca zostali :

Oktawia Ludkiewicz z kl. 1b

Rafał Kruszyna z kl. 1a

Konkurs Papieski został zrealizowany pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

841567_baCZ_gala_82

20180519_133018