Herb szkoły

Licealiści na Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2022

„Liczy się nauka” to hasło tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1A i 1B.
Kolejny już raz wyższe uczelnie Wrocławia w przystępny sposób prezentowały osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin naukowych.
W laboratorium w Technopolis na zajęciach „ Konstrukcja komputerów pokładowych misji kosmicznej” uczniowie klasy 1A mieli możliwość stworzenia oprogramowania, które zmieniło mikrokontroler w komputer zbierający dane telemetryczne. W tym samym czasie uczniowie klasy 1B poznawali ważne właściwości przyrządów pomiarowych.

Kolejnym punktem naukowej wycieczki był pokaz przemysłowych robotów ramieniowych oraz robotów mobilnych: budowa, zastosowanie oraz sposób programowania. W trakcie zajęć praktycznych uczniowie samodzielnie sterowali robotem. W przerwie na kolejny wykład licealiści w Centrum Festiwalowym mieli okazję zobaczyć pokaz studenckich kół naukowych, a wśród nich m.in. roboty, łazik marsjański.

Uczestnicząc w wykładzie w Instytucie Matematyki młodzież dowiedziała się jak Google zbudował najlepszą wyszukiwarkę internetu.
Wyjazd do stolicy Dolnego Śląska stał się dla pierwszoklasistów okazją do integracji jak również wielką pigułką edukacyjną, a być może drogowskazem przyszłej kariery zawodowej.

RODO