Herb szkoły

Mikołaj Wenecki wśród najlepszych w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dniu 25.04.2017 r. na poziomie każdej z polskich diecezji rozstrzygnęły się etapy diecezjalne XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie ?Civitas Christiana.

W etapach diecezjalnych konkursu biblijnego biorą udział reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, w których wcześniej 14.03.2017 r. zostały przeprowadzone etapy szkolne. Na ich podstawie wyłoniono najlepszych przedstawicieli każdej placówki, którzy spotkali się na szczeblach swoich diecezji, by rywalizować o awans do finału i zdobyć indeksy na wyższe uczelnie oraz zagraniczne pielgrzymki będące nagrodami głównymi. Naszą szkołę na tym etapie reprezentowali: Mikołaj Wenecki z kl. 2e, Aleksandra Chudy z kl. 2d, Angelika Bednarczuk z kl.3d i Katarzyna Grabowska z kl. 3c pod opieką p. Katarzyny Przytulskiej.

    Na formułę tego etapu składała się część pisemna i ustna. Najpierw uczestnicy przystąpili do testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły tegorocznego zakresu merytorycznego, czyli: Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Na rozwiązanie całości młodzi bibliści mieli 45 minut. Arkusz pytań był opracowany przez  komisję pod kierunkiem biblisty ks. prof. dr. hab. Mirosława Wróbla (KUL). Cały konkurs otoczyli swoim błogosławieństwem prymas Polski abp Wojciech Polak i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Jedną z form nagród dla trojga najlepszych z każdej diecezji jest możliwość bezpłatnego udziału, wraz ze swymi katechetami w dwudniowym X Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze. Tegoroczny zjazd odbędzie się 11 i 12 maja, a jego tematyka będzie stanowiła przygotowanie do finału Konkursu.

Finał XXI edycji konkursu biblijnego zaplanowano na 5-6.06.2017 r. w Niepokalanowie. Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka oraz teologia i filozofia. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna.

Na finale ogólnopolskim reprezentował będzie naszą diecezję a tym samym naszą szkołę MIKOŁAJ WENECKI, któremu gratulujemy zajęcia II miejsca i zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego  oraz życzymy powodzenia w Niepokalanowie !

b040

b012

b030

b032