Herb szkoły

Na zabawę nigdy nie jest za późno

W ostatnich dniach w naszej szkole mamy kumulacje różnych wydarzeń. 6 czerwca odbył się Dzień Sportu i Dzień Dziecka, czyli święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To był dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

Uczniowie i nauczyciele brali udział w zawodach sportowych i quizie wiedzy o polskich sportowcach. Za szkołą, w ciepłym słońcu, można było zjeść kiełbaskę prosto z grilla obsługiwanego przez niezawodnego Sebastiana Bałdygę. Była też rozłożona siatka do kosza, gdzie uczniowie mogli rekreacyjnie poodbijać piłkę. Po pierwszych trzech lekcjach przedstawiciele klas udali się na aulę, gdzie odbył się quiz wiedzy o sporcie. Pytania dotyczyły głównie polskich sportowców, a także ich osiągnięć.

Wyniki testu wyglądają następująco:
I miejsce – klasa 3A
II miejsce – klasa 1B
III miejsce – klasa 1A

W zawodach w tenisie stołowym udział brali nie tylko uczniowie, ale też kadra pedagogiczna. Po rozgrywkach na podium stanęli:
I miejsce – Marcin Brodniak
II miejsce – Rostyslav Darvai
III miejsce – Aleksandra Kulesza
Zaraz za podium znalazła się Pani Beata Łężny, która otrzymała wyróżnienie za zajęcie pierwszego miejsca wśród nauczycieli.

Obok stołów do ping ponga siedzieli skupieni gracze szachów. Po wielu rozegranych partiach zwyciężyli:
I miejsce – Valeriia Bila
II miejsce – Michał Kościański
III miejsce – Mikołaj Zdybel
Jako że Valeriia zajęła pierwsze miejsce wsród wszystkich uczestników to według zasad szachowych pierwsze miejsce wśród kobiet przypadło Zofii Mrygoń, która była zaraz za podium na czwartym miejscu.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej można było obserwować zaciętą rywalizację siatkarzy. W zawodnikach były ogromne pokłady energii, dzięki czemu widownia mogła liczyć na niezapomniane wrażenia. Po zaciętej walce na podium znaleźli się:
I miejsce – FC Bory (Nikola Sołtys, Kazimierz Uczkiewicz, Tomasz Uczkiewicz, Wojciech Zubrzycki)
II miejsce – Jałowcy (Tadeusz Chodorowski, Basia Mostowik, Szymon Skwarczewski, Raul Żuk)
III miejsce – Czerwone Pandy (Maksymilian Buldańczyk, Tomek Kret, Kornel Góral, Emilia Węckowska)

Zwycięzcom we wszystkich dyscyplinach gratulujemy wyników, a reszcie sportowców dziękujemy za udział. Dzień był pełen pozytywnej energii i śmiechu, a dopełniła go słoneczna pogoda, więc wielu uczniów mogło już poczuć smak wakacji. Po zjedzeniu ostatniego ziemniaka i wręczeniu
nagród wszyscy rozeszli się do domów.

Serdeczne podziękowania należą się paniom wuefistkom odpowiedzialnym za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych p. Katarzynie Kondratnik i p. Marcie Bukowej. Samorządowi uczniowskiemu, przewodniczącemu Marcinowi Brodniakowi i opiekunowi samorządu Tomaszowi
Mańkowskiemu za organizacje dzisiejszego dnia. Szymonowi Tabole za ułożenie pytań do quizu i Tomaszowi Zalejskiemu za jego przeprowadzenie. Oraz Pani Dyrektor Dorocie Chitruń za pozwolenie na zrealizowanie całego wydarzenia i wręczenie nagród na koniec.

Oliwer Brzeski, klasa 3A

RODO