Herb szkoły

Olimpiada Solidarności. Jedziemy na finał!!!

Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii, to konkurs historyczny którego głównym założeniem jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół średnich poprzez podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania do poznawania genezy oraz przebiegu przemian demokratycznych w kraju.

5 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu miał miejsce etap wojewódzki X edycji olimpiady. Wśród 76 uczestników kolejnego etapu konkursu znalazła się dwójka reprezentantów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu – Marcin Brodniak z klasy 3A oraz Jan Małecki z klasy 2B.

Rywalizacja uczestników olimpiady polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Po zaciętej rywalizacji, wyłoniono trzech uczniów z największą ilością punktów, którzy w finale ogólnopolskim będą reprezentować drużynowo województwo dolnośląskie.

Z ogromną radością informujemy, że Marcin Brodniak zasilił szeregi finałowej trójki i razem z pozostałą dwójką laureatów z Akademickiego LO przy Politechnice Wrocławskiej reprezentować będzie województwo dolnośląskie w finale ogólnopolskim. Przed Marcinem teraz wizyta studyjna, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970–1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Nie zapominamy o naszym drugim uczestniku konkursu. Postać Janka Małeckiego i jego sukcesów w olimpiadach historycznych jest znana całej społeczności liceum. Na drodze do kolejnego sukcesu naszego olimpijczyka stanął regulamin. Regulamin jasno informuje, że konkurs skierowany jest do uczniów klas 3 liceum oraz klas 4 technikum, aczkolwiek dopuszcza obecność uczniów klas młodszych w etapie wojewódzkim. Janek uzyskał taką samą ilość punktów jak Marcin, jednakże zasad konkursu nie można łamać. Przed naszym młodym olimpijczykiem jeszcze niejedna olimpiada, wierzymy że w kolejnej edycji, już jako pełnoprawny uczestnik, podobnie jak jego starszy kolega powalczy o jak najwyższą lokatę.

Sukces ucznia to wielka satysfakcja dla rodziców ale również dla nauczyciela p. Tomasz Mańkowskiego. To rezultat dobrej organizacji pracy, zaangażowania, uważności, obserwacji, umiejętności motywowania i bardzo dobrej współpracy. Dziękujemy.

RODO