Herb szkoły

PASZTET W TEATRZE?

 

Sweeney Todd ? czyli zabójcza historia opowiadająca o londyńskim  golibrodzie z Fleet Street i o  pasztecikach   z? trupów.

Z tą opowieścią, znaną przede wszystkim z filmu Tima Burtona ?Demoniczny golibroda z fleet Street?  zmierzył się Teatr im. Gerharda Hauptmanna w Goerlitz.

Benjamin Barker powraca do Londynu i mści się na sędzim, który przed laty podstępem  wykradł mu żonę, obecnie żebraczkę. Przyjmuje pseudonim Sweeney Tod i  dokonuje morderstw kolejnych klientów swojego  zakładu.  W usuwaniu zwłok pomaga mu właścicielka punktu gastronomicznego pani Lovett, która wypieka z trupów  paszteciki,  cieszące się,  ze względu na cenę,  dużą popularnością wśród londyńczyków.

Doskonała scenografia  tworząca iluzję głębi,  ekspresjonistyczne oświetlenie, muzyka z otchłani piekielnych, czyli orkiestra  na żywo w obniżonym pomieszczeniu, jakby spod ziemi i  przede wszystkim genialne role głównych bohaterów –  Sweeny Todda i pani Lovett.

I specjalny ukłon w kierunku polskiej, niestety nielicznej publiczności ? tekst musicalu można było śledzić w języku ojczystym  na ekranach po bokach sceny.

Te  okoliczności sprawiły, że pięknie rozpoczęliśmy weekend.

I my tam byliśmy, pasztecików nie jedliśmy: Ania, Patryk,  Monika, Kinga, Marysia, Paulina, Miłosz, Angelika, Konrad, Ania, Łukasz, Sylwia, Paulina, Agata, pani Siemaszko i pani Prusiecka.

O czym zawiadamia

Aneta Błaszkiewicz

KOLEJNE WYJŚCIE: KONCERT FILHARMONICZNY “KLASSISCH” Z MUZYKĘ LUDWIKA VAN BEETHOVENA I BOHUSLAVA MARTINU – 27.02.15.