Herb szkoły

Po prostu biznes….nie zwalniamy tempa

Dziś w naszym Liceum odbył się wykład o “Crowdfundingu” – czyli jak zdobyć pieniądze na pierwszy biznes. Pan dr hab. Robert Kurek wyjaśniał wszystkim, jak można pozyskać kapitał na swoją pierwszą działalność, kiedy jeszcze nie mamy zdolności finansowej i żaden bank nie zaufa nam na tyle, żeby udzielić nam kredytu w wysokości, jakiej potrzebujemy na rozkręcenie naszej firmy.
Mało kto z nas wiedział, że dzięki społeczeństwu można zdobyć pieniądze nie tylko na leczenie i wykonywanie operacji, ale także na inne cele, a takim jest prowadzenie własnego interesu. Oczywiście nic nie ma za darmo i kiedyś musimy oddać określone świadczenie wraz z odsetkami, ale anioły biznesu czy fundusze Venture Capital pomogą nam na rozpostarcie skrzydeł na rynku. Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się w ramach współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym.
Nasze spotkanie nie było ostatnim, mamy zamiar wziąć udział w dalszych wykładach, jako przyszły narybek studentów UE. Oczywiści wiedzę zgłębiamy jeszcze na lekcjach biznesu, ale wykłady fachowców utwierdzają nas w przekonaniu, że wystarczy dobry pomysł i wskazanie właściwej ścieżki, żeby osiągnąć sukces.

RODO