Herb szkoły

Szachowi Mistrzowie Powiatu

Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Szybkich. Nasi szachiści w pierwszej rundzie zmierzyli się z Liceum Ogólnokształcącym Cogito wygrywając 3:1. W drugiej rundzie Cogito przegrało z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu 0:4. Decydująca o mistrzostwie i awansie do Finału Dolnośląskiego okazała się trzecia runda. Zacięta walka toczyła się na każdej szachownicy. Nasi zawodnicy ostatecznie pokonali drużynę z popularnych „Emilek” 2,5:1,5 zdobywając nagrodę za pierwsze miejsce w postaci pucharu oraz upragniony awans. Drugie miejsce zajęli szachiści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, trzecie miejsce drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Zgorzelcu. Gratulacje dla wszystkich zawodników!