Herb szkoły

Uczniowie z pasją

Kolorowy papier, nożyczki do wycinania, cekiny, wstążki, włóczki to materiały wykorzystane w czasie warsztatów artystycznych, które odbyły się 11 marca 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek.

Z inicjatywy pani Anety Maczel – rodzica jednego z uczniów naszej szkoły, młodzież miała okazję uczestniczyć w nowej metodzie zdobniczej, opartej na kreatywności oraz wykorzystywaniu różnych, nawet niewielkich skrawków materiałów. “Drugie życie” dla materiałów papierniczych i pasmanteryjnych to główny cel warsztatów, dzięki którym Licealiści dostrzegli niepowtarzalność, oryginalność oraz piękno własnych prac, którymi tym razem były wielkanocne kartki świąteczne.

Różnorodność prac była możliwa dzięki temu, że pani Aneta Maczel dostarczyła młodzieży własne materiały, którymi podzieliła się z licznymi uczestnikami tego jakże owocnego spotkania.

Uczestnicy już zapowiedzieli, że będą kolekcjonować i wykorzystywać wiele kiedyś wyrzucanych “śmieci”, a teraz doskonałego budulca do tworzenia małego piękna.

Dodatkowo wartością warsztatów artystycznych, była możliwość pozyskania środków ze sprzedaży tych kartek na cele charytatywne. Opiekunem całej grupy była pani Beata Łężny. Wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i dobre serce serdecznie dziękujemy. Natomiast szczególne podziękowania kierujemy do pani Anety Maczel. która może być doskonałym przykładem dla innych rodziców, których pasje, hobby, czy wykonywany zawód mogłyby być tematyką kolejnych warsztatów.

Drodzy Rodzice, wspólnie rozwijajmy, wskazujmy i inspirujmy !