Herb szkoły

VI warsztaty tematyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych

VI warsztaty tematyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych dla polsko- niemieckich szkół biorących udział w projekcie RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy w polsko- saksońskim regionie przygranicznym odbyły się w Bischofswerdzie w dniach 14-15 lutego 2019 r.

Kolejne spotkanie uczniów miało miejsce w najpiękniejszej szkole Saksonii – Goethe- Gymnasium w Bischofswerdzie. Tematem naczelnym 2-dniowych warsztatów były przygotowania do konferencji Młodych Menagerów Kultury i Turystyki.

Uczniowie prace projektowe realizowali w mieszanych grupach polsko-niemieckich pod opieką trenerów, a ich  zadaniami była logistyka, program oraz reklama, czyli klasyczne narzędzia marketingowe niezbędne do przygotowania konferencji, podczas której nastąpi podsumowanie całości zadań projektowych.

Uczniowie podczas warsztatów opracowali scenariusz konferencji, rozpoczęli przygotowania materiałów informacyjnych dla mediów oraz stworzyli bazę danych dziennikarzy przewidywanych do zaproszenia na konferencję.

Uzupełnieniem pracy intelektualnej młodzieży była rywalizacja w kręgielni, która skutecznie odprężyła uczniów i towarzyszącym im opiekunom.

Następnym spotkaniem będą targi turystyczne w Żarach.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

RODO