Herb szkoły

W moich snach wciąż Warszawa…

W dniach 21-24 października klasa Ie wraz z wychowawczynią p. Sylwią Wojciechowską oraz  P. Barbarą Rutkowską udała się na 4 dniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszego dnia uczniowie podziwiali architekturę Starego Miasta spacerując po Krakowskim Przedmieściu oraz zrekonstruowany Zamek Królewski. Przeszli pod Pałac Prezydencki, a następnie udali się na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kolejnego dnia licealiści odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, które zwiedzili wraz z przewodnikiem, który w fascynujący sposób opowiadał o trudnych czasach II Wojny Światowej oraz losach Powstańców. Po wizycie w muzeum przyszedł czas na Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież zgłębiała wiedzę z najróżniejszych dziedzin nauki, między innymi: fizyki, astronomii, biologii czy polityki, biorąc udział w przeróżnych eksperymentach.

W przedostatni dzień wycieczki klasa razem z panią przewodnik udała się do Łazienek, gdzie mimo kiepskiej pogody zobaczyła Pałac na wodzie oraz pomnik Jana III Sobieskiego.

Następnie autobusem przejechaliśmy przez teren Getta Warszawskiego i udaliśmy się do muzeum Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam życiorys Księdza Jerzego.

Po wizycie w Muzeum klasa IE miała okazję zobaczyć cmentarz na Powązkach, gdzie spoczywa bardzo wielu zasłużonych Polaków oraz kwaterę „Łączka”, na której zakończono poszukiwanie ciał Żołnierzy Wyklętych. Następnie wycieczka udała się do Senatu i Sejmu, w których miała okazję zobaczyć salę obrad oraz gmach Parlamentu.

Po długiej nocy uczniowie wjechali na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, po czym udali się na najbardziej przez niektórych wyczekiwaną atrakcję-Stadion Narodowy, na którym zwiedzili sale Vip-ów, szatnię piłkarzy oraz weszli na najwyższy punkt stadionu.

Po wizycie na Narodowym klasa IE odjechała w kierunku Zgorzelca.

 

20171021_115200

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

20171023_142014