Herb szkoły

Wizyta uczniów naszej szkoły w Karkonowskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze

Dnia 8 lutego 2017 r. uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Karkonowskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

Klasa 1A wybrała temat “Metody programowania stron WWW”. Zajęcia prowadził dr inż. Damian Dudek. Uczestnicy ogólnie zapoznali się ze współczesnymi standardami oraz technologiami internetowymi i dowiedzieli się, na czym polega różnica pomiędzy statycznymi i dynamicznymi stronami WWW. Następnie, w części praktycznej opracowali oni prostą, ale działającą aplikację internetową przy użyciu języków HTML, CSS i PHP. Dr inż. Damian Dudek zachęcił uczestników do dalszej samodzielnej nauki tych technologii, a w nieco dalszej perspektywie, już po ukończeniu szkoły średniej – do podjęcia kształcenia inżynierskiego zwłaszcza w dziedzinie informatyki.

Dr Beata Laszkiewicz prowadziła zajęcia dla uczniów klasy 2E, o intrygującym tytule: “Dzielić i zwyciężać, czyli jak szybko pokroić szczypiorek i nie tylko …”. Okazało się, że informatykę można wykorzystywać wszędzie, “nawet na kuchennym stole”. Uczniowie mieli szansę poznać klasyczne algorytmy związane z metodą dziel i zwyciężaj oraz sprawdzić się w programowaniu tych algorytmów w języku C++.

Żródło: http://wpt.kpswjg.pl/pl/eti-wizyta-zgorzelec

slajd_2 Damian_Dudek_prezentacja_20170208 DSC02905 DSC02906 DSC02909 DSC02918 DSC02919 DSC02930 slajd_1