Herb szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

?Ostatni raz z moją klasą??

 

24 kwietnia2015 to data zakończenia roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów.

Liceum Ogólnokształcące im Braci Śniadeckich posiada, związaną z tym dniem, własną tradycję. Od wielu lat nasi absolwenci otrzymują od kolegów z klas I piękną czerwoną różę. Róża jest symbolem więzi łączących kolejne roczniki uczniów ?Śniadeckich? z młodszymi kolegami, dyrekcją i wszystkimi pracownikami szkoły. Podczas uroczystości takich jak ?pożegnanie klas trzecich? tę relację uzmysławiamy sobie bodaj najgłębiej..

Innym zwyczajem w tym dniu jest prezentacja programu artystycznego, stworzonego przez ?młodsze roczniki?. W tym roku wystąpił również nasz absolwent Emil Balicki.

Bardzo ważnym punktem uroczystości jest także uhonorowanie nagrodami najlepszych tegorocznych absolwentów, którzy dali się poznać jako bardzo dobrzy uczniowie, artyści, sportowcy, wolontariusze i będą, jak ich poprzednicy, chlubą Liceum. Sportowcem roku został Michał Miśkiewicz, natomiast Joannę Janeczko wyróżniono tytułem osobowości szkoły.

Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością starostowie Pan Artur Bieliński i Pan Ireneusz Owsik oraz Burmistrz Pan Piotr Konwiński ,Przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Urbaniak. Obecni byli nauczyciele i wychowawcy oraz wielu wzruszonych rodziców.

Pani Dyrektor Danuta Serafińska przywitała 170 uczniów, którzy ukończyli szkołę. Rozpoczęła od słów? ? Młodość to bryła białego marmuru. Aby w niej rzeźbić ,trzeba poznać ,jakim się jest.?

??Przed Wami lata rzeźbienia swych umiejętności, swego charakteru, a przez to nabierania doświadczenia na te drogi życia, które otworzą się przed Wami po ukończeniu studiów. Przed Wami piękna i długa podróż w dorosłość, a potem przez dorosłość. Dzisiaj chcę Wam raz jeszcze podziękować za wspólne spotkania, rozmowy, dyskusje ? czasem gorące, ale jakże inspirujące Dyrektora dzięki Waszemu młodemu, świeżemu spojrzeniu na sprawy szkoły. Zapamiętam was wszystkich. Wracajcie do nas ? jak najczęściej. Opowiadajcie nam o Waszych sukcesach, przygodach, radościach i smutkach. Dyrekcja szkoły, Wasi nauczyciele   i wychowawcy będą zawsze na Was czekać i cieszyć się z Waszych osiągnięć. A teraz życzę jeszcze połamania czarnych piór i długopisów przy maturalnych zmaganiach. Potem, po maturze czekają Was najdłuższe wakacje w życiu. Niech będą to najpiękniejsze wakacje????

Następnie absolwenci udali się z wychowawcami do klas, gdzie po raz ostatni mogli się spotkać i podziękować za wspólnie spędzony czas w szkolnych murach.

DSC_7563

DSC_7522

DSC_7502

DSC_7579