Herb szkoły

AKADEMIA ORANGE – OBSCURNA ANIMACJA

AKADEMIA ORANGE – OBSCURNA ANIMACJA

W Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zakończyły się warsztaty animacji poklatkowej w ramach VI Akademii Orange. Pierwsza część projektu OBSCURNA ANIMACJA odbywała się pod opieką merytoryczną Moniki Kuczynieckiej ? artysty plastyka, autorki filmów animowanych i teledysków (m.in. teledysk o piosenki Królewicz – muz. Jerz Igor; animacja na podstawie baśni H.Ch. Andersena dla Teatru Robotycznego (Centrum Nauki Kopernik w Warszawie); Zabawki (teledysk, muzyka Bajzel); Ucieczka (teledysk do piosenki Ucieczka z wesołego miasteczka, muzyka Czesław Mozil); Tramwaj.

W dniach 23.02-26.02.2015 powstał film animowany ? plastelinowy, ukazujący sceny z życia szkoły. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami animacji filmowej, przygotowali scenografię, postaci, zrealizowali dźwięk i wykonali zdjęcia. Film zostanie zaprezentowany m.in. na uroczystości obchodów 70-lecia szkoły, w październiku 2015 roku. Kilku uczniów zebrało już doświadczenia w tworzeniu animacji uczestnicząc w ubiegłym roku w szkolnych warsztatach, podczas których powstał film animowany o Jakobie Boehme.

Warsztaty animacji są realizowane dzięki wsparciu projektu Akademii Orange i środkom własnym. LO im. Braci Śniadeckich znalazło się wśród czterech szkół w Polsce, które otrzymały dofinansowanie.

Celem programu grantowego Akademia Orange, edukacyjnego programu grantowego dla organizacji zajmujących się edukacją kulturalną jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy oraz uczestnictwa w kulturze.
Akademia Orange wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk i włączyć ich do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Promuje otwartość, wykorzystanie nowych technologii, budowanie partnerstw i czerpanie z nowoczesnych form edukacji.

VI edycja programu została objęta Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Partnerami merytorycznymi LO im. Braci Śniadeckich są:

Monika Kuczyniecka – warsztaty animacji poklatkowej

Mariusz Laudański ze Stowarzyszenia fotograficznego CAMERA z Bolesławca – warsztaty fotografii otworkowej

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu ? Kino POZA NOVA

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu

ZINFO.PL – portal informacyjny ? patron medialny

BANERY_fundacja_0133_mpa

PROJEKT OBSCURNA ANIMACJA JEST REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU FUNDACJI ORANGE

12 1110 9 8 7 6 5 4 3 2 1