Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą, ustalającą podstawy ustrojowe w Polsce. Świętowanie 225. rocznicy jej uchwalenia pielęgnuje pamięć o chlubnych wydarzeniach w historii naszego narodu.

Z okazji obchodów 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi 29 kwietnia 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im Braci Śniadeckich w Zgorzelcu uczniowie klasy IIE pod kierunkiem p.Elżbiety Chmury ?Grzegorowskiej i p. Barbary Rutkowskiej, przygotowali akademię poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego.
Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, będący montażem słowno ? muzycznym.

Krótki rys historyczny recytatorzy urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, wygłaszanych na tle podkładu muzycznego, co wywołało niezwykłą atmosferę i duże wrażenie na odbiorcach. Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także muzycznymi.

Były ogromne brawa i łzy wzruszenia.

_DSC2070 _DSC2075

Autor zdjęć: Stanisław Lesicki