Herb szkoły

Cudowny Londyn – dzień 4

Coraz bardziej nam się tu podoba😁. Nikt nie chce wracać!!!
Dziś zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, założone w 1835 roku. Mogliśmy tu podziwiać figury gwiazd filmu, muzyki, sportu a także znane osobistości Anglii i reszty świata. Każdy mógł znaleźć kogoś, kogo darzy sympatią, zwłaszcza sympatycy Marvela i Gwiezdnych Wojen.
Drugą atrakcją była przejażdżka kolejką taksówek, podczas której można było zapoznać się z historią Londynu (w dużym skrócie oczywiście). Na koniec obejrzeliśmy film Marvela w 4D. (Był spoko 👍).
Około południa udaliśmy się do Muzeum Brytyjskiego, gdzie mogliśmy zwiedzać zbiory wielu kultur, szczerze mówiąc, nie udało mi się zobaczyć wszystkiego, ale jestem pod wielkim wrażeniem, zwłaszcza zbiorów ze starożytnego Egiptu (mumie egipskie) i Sudanu, Starożytnej Grecji i Rzymu, Bliskiego Wschodu i Afryki. Najbardziej utkwił mi w pamięci Kamień z Rosetty, płaskorzeźby ze starożytnego miasta Ninerah, marmury z ateńskiego Partenonu (następnym razem zarezerwuję sobie cały dzień na ten obiekt).
Ok 15 pojechaliśmy na London Eye i stamtąd podziwialiśmy Londyn z lotu ptaka. Widok zapierał dech w piersiach. Tego nie da się opisać słowami.
Dzień zakończyliśmy zakupami w Chinatown – a przecież zaczęła się świąteczna gorączka, więc miasto wyglądało i pachniało uroczo. Podziwiajcie zdjęcia. Do jutra.

RODO