Herb szkoły

CZAS NA DOKUMENT! DZIEŃ DRUGI

Drugi, bardzo pracowity dzień projektu rozpoczął się o godzinie 08:00 krótkim spotkaniem organizacyjnym w gabinecie 51. Piętnaście minut później udaliśmy się do klasy pana Szymańskiego, jednego z naszych szkolnych polonistów. Rozmawialiśmy o tym, jak zmienili się uczniowie, ich kultura osobista i szkoła na przestrzeni lat. Wywiad i wykonanie ujęć gabinetu zajęło nam 20 minut. Naszym następnym rozmówcą była pani Sylwia Wojciechowska ? matematyk z długoletnim doświadczeniem. Podzieliła się z nami refleksjami na temat pracy w szkole i dzisiejszej młodzieży. I ten wywiad zakończył się bardzo szybko ? już po 15 minutach uzyskaliśmy satysfakcjonujący materiał.  Z naszym kolejnym bohaterem ? księdzem Marcinem Koniecznym ? spotkaliśmy się na pierwszym piętrze około godziny 9:00 . Jego również pytaliśmy głównie o relacje z uczniami, o to, jak odbiera naszą szkołę i jaka atmosfera tutaj panuje. Wywiady ze wszystkimi nauczycielami przebiegały w bardzo sympatycznej, ??domowej?? wręcz atmosferze.

O godzinie 10:00 ?wylądowaliśmy? w gabinecie dyrektora ? tym razem jednak nie z powodu złych ocen czy wagarów – czekała tam na nas pani Krystyna Białkowska ? emerytowana nauczycielka fizyki a niegdyś dyrektorka naszego liceum. Podczas rozmowy  cofnęliśmy się w czasie do lat, w których nasza szkoła nie była tak nowoczesna i zajmowała tylko połowę budynku. Zaraz po pani Krystynie wywiadu udzielała nam nasza aktualna  dyrektor ? pani Danuta Serafińska.  Opowiadała o zadaniach, z którymi musi mierzyć się na co dzień pracownik administracyjny, dlaczego dzięki nam czuje się coraz młodsza oraz o tym, co chętnie zmieniłaby w naszym LO.

Chwilę przed godziną 12:00 dotarliśmy do Starostwa Powiatowego i rozpoczęliśmy przygotowania do wywiadu z naszym kolejnym bohaterem – panem Arturem Bielińskim. Spotkanie było naprawdę przełomowe dla naszego dokumentu i bez wątpienia bardzo go wzbogaciło. Rozmowa przebiegała swobodnie, pan Starosta chętnie odpowiadał na nasze pytania i opowiedział kilka zabawnych anegdotek z czasów, kiedy sam był uczniem. Wywiad zakończyliśmy około godziny 12:30, udało nam się nagrać naprawdę fantastyczny materiał.

Do naszego liceum powróciliśmy około 13:00 i pół godziny później spotkaliśmy się z Rafałem Pozauciem ? nauczycielem WF, historii i WOS – u. Wywiad przeprowadziliśmy w sali bokserskiej na tle profesjonalnego sprzętu treningowego. Pan Pozauć opowiadał o osiągnięciach sportowych, dlaczego postanowił zostać nauczycielem i jakie błędy popełniają uczniowie na kartkówkach. Podczas pobytu w sportowej części naszej szkoły wykonaliśmy też ujęcia pokazujące salę gimnastyczną i inne, mniejsze pomieszczenia przeznaczone do treningów.

O godzinie 14:15  udaliśmy się do księgowości, aby przeprowadzić ostatni tego dnia wywiad z panią Romą Malec ? pracownikiem administracyjnym. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie szkoły ??od kuchni??, z tej mniej znanej przeciętnemu uczniowi strony.

Około godziny 15:00 spotkaliśmy się znów w gabinecie numer 51 i  ustalaliśmy plan kolejnego  dnia. Było naprawdę  pracowicie! Należał się nam zasłużony odpoczynek.

Monika Pawlik, kl. 1 c

10012124_936616889724096_6622339064067778041_o 11080604_936221483096970_7721289058047106848_o Dokument 3 Dokument 4 Dokument 5 Dokument 7 Dokument 9