Herb szkoły

Drzwi otwartych możliwości

Dzień Drzwi Otwartych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych miał miejsce 31.05 2019 roku. Licealiści jako gospodarze uroczystości przygotowali ciekawy program dnia, w tym roku szczególny, bo połączony z Dniem Kultury Fizycznej i Sportu. Dla naszych gości już na parterze przygotowane były stoliki, przy których uczniowie klas pierwszych i drugich udzielali pełnej informacji dotyczącej profili, harmonogramu dnia, a także życia szkolnego. W miłej konwersacji stolikowej nie brakowało pytań od kandydatów, każdy z nich także miał możliwość uzupełnić swoją wiedzę dzięki materiałom reklamowym przygotowanym specjalnie na ten dzień.

Kolejnym najważniejszym punktem Dnia Otwartego było spotkanie z kandydatami w auli szkolnej, które odbywało się w dwóch turach. Wspaniałymi prowadzącymi byli Karol Kaczor, Oskar Jabłoński  i Karol Czajkowski, którzy już na początku zbudowali podniosłą ale wesołą atmosferę .Wszystkich gości serdecznie powitała pani Magdalena Siemaszko Wicedyrektor LO, która nakreśliła zasady tegorocznej rekrutacji oraz przypomniała o historii i tradycji panującej w najstarszej szkole powiatu zgorzeleckiego. Następnie odbyła się prezentacja profili klas, wybrani uczniowie omówili charakterystykę swoich zespołów klasowych, dotychczasowe dokonania na polu naukowym jak i udział w różnych wydarzeniach szkoły. Uzupełnieniem wypowiedzi uczniów była prezentacja multimedialna, znakomicie przygotowana przez Marysię Kanczewską z klasy II A. W auli miała miejsce również premiera filmu reklamowego szkoły Śniadeccy dołącz do nas!, gdzie aktorami (naszym nieskromnym zdaniem wybitnymi) byli nasi uczniowie z Jakubem Potyczką, Oskarem Jabłońskim i Damianem Lickindorfem na czele.

Następnie kandydaci na Licealistów mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli Liceum i oczywiście wspierających ich niezastąpionych tego dnia uczniów. I tak historyczno-prawne zmagania miały miejsce podczas rozprawy sądowej i Quizu historycznego. Umiejętności językowe doskonalić można było w czasie kaskaderskich językowych konwersacji. Uzupełnić zawiłości nauk ścisłych to przede wszystkim łamigłówki matematyczno-fizyczne. Biologia i chemia do bezpośredniego i bliskiego poznania tylko w laboratorium przy próbówkach i tylko w białych fartuchach. Szalone roboty w walce wyłącznie w obecności informatyków-konstruktorów, a wszystko cudownie spięte kulturą bez żadnej cenzury. Wszystkie metody i formy aktywnego zdobywania wiedzy tego dnia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego najaktywniejsi uczniowie zdobyli nagrody w postaci gadżetów reklamowych LO.

Gimnazjaliści i Ósmoklasiści chętnie włączyli się w rywalizację sportową, a wszystkich połączyła wspólna biesiada na Pikniku Licealnym, gdzie nie brakowało pysznych ciast i ciasteczek, chłodzonych napojów oraz smacznej oferty grillowanej, serwowanej przez uczniów klasy II A.

Szczególne słowa podziękowań za tak perfekcyjnie i różnorodnie zorganizowany dzień Dyrekcja szkoły składa wszystkim pracownikom a przede wszystkim p. Beacie Stypczyńskiej, p. Sylwii Wojciechowskiej, p. Karolinie Prusieckiej, p. Tomaszowi Mańkowskiemu oraz uczniom klas pierwszych i drugich.

 

01

02

03

04

DSC06237

04.1

04.2

04.3

DSC06245

DSC06267

DSC06283

DSC06291

DSC06299

05

06

07

DSC06315

DSC06300

DSC06304

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

24

25

27

DSC06388

28

 

RODO