Herb szkoły

DRUŻYNA Z KLASY 2 E W PÓŁFINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

Duży sukces odnieśli uczniowie klasy 2E w składzie Piotrek Cieszkiel, Ernest Krzyszkowski i Kasper Grzeszczuk, którzy jako jedyna drużyna z naszego powiatu awansowali do półfinału prestiżowego ogólnopolskiego konkursu informatycznego ?Netmasterscup?.

W konkursie uczestniczyło 2526 drużyn, do półfinałów zakwalifikowało się 350 drużyn, a do finałów przechodzi tylko 21 najlepszych drużyn.

Jest o co walczyć, bo nagrody są wyjątkowo ciekawe. Główną nagrodą w konkursie jest pakiet pełnej opieki na czas studiów dla każdego z trzech członków zwycięskiej drużyny, a także sprzęt elektroniczny. Pakiet składa się z:

I ROK STUDIÓW: Roczne stypendium. Studiując na wybranej przez siebie uczelni w Polsce o profilu informatycznym, każdy finalista otrzymuje kwotę 5000,00 zł za  semestr. Stypendium zależne jest od wyników uzyskanych na koniec semestru, naliczane po uzyskaniu średniej minimalnej, tj. 4,0

II ROK STUDIÓW:  wakacyjny płatny staż w Grupie Allegro wraz z opłaconym mieszkaniem w Poznaniu, jeśli finalista przyjedzie spoza Poznania.

III ROK STUDIÓW: wejściówki na 3 wybrane przez siebie konferencje tematyczne, organizowane w Polsce.

IV ROK STUDIÓW: warsztaty z trenerami Grupy Allegro.

V ROK STUDIÓW:  wsparcie merytoryczne działu IT przy pisaniu pracy magisterskiej.

Członkowie drużyn, które zajmą II i III miejsce podczas finału otrzymują nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny), pakiet wejściówek na wybrane prestiżowe konferencje IT w Polsce.

W poprzednich latach drużyny z naszej szkoły również startowały w tym konkursie. A największy sukces odniosła drużyna w 2008 roku (Kacper Krupiński, Marcin Makos, Bartek Kozłowski i Kamil Szeremeta) zajmując I miejsce w półfinale, awansowała do finałów zajmując tam 10 miejsce. Liczymy na powtórzenie tego sukcesu.

Trzymamy kciuki. Powodzenia.IMG_0525net