Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

EDYCJA 2013/2014 NOWYCH HORYZONTÓW EDUKACJI FILMOWEJ ZAKOŃCZONA

images

W roku szkolnym 2013/2014 klasy filmowe I C i II C wzięły udział w projekcie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, którym ma na celu edukację filmową młodych ludzi. Od października do czerwca, raz w miesiącu uczniowie przychodzili do kina Poza Nova na film z wybranego cyklu tematycznego. Przed każdym seansem odbywała się multimedialna projekcja poświęcona filmowi.

Jednogłośnie uczniowie za najlepszy w tegorocznej edycji uznali film Nietykalni z 2001 roku. Fabuła opowiada o sparaliżowanym na skutek wypadku milionerze, który zatrudnia do opieki młodego, mającego problemy z prawem chłopaka z przedmieścia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni bohaterów ?nietykalnymi?.

Dzięki projekcjom NHEF, uczniowie poznali ambitne kino, nowe pojęcia filmowe, a także zobaczyli, z jakimi problemami zmagają się młodzi ludzie na świecie.

Nowo poznane filmy można wykorzystać także jako konteksty podczas pisemnej i ustnej matury z języka polskiego.

 

Ewa Czajka, kl. II C

nor_panel_1366545859