Herb szkoły

Filip Szymański na “biblijnym podium”

Wyjątkowa edycja, wyjątkowy Finał – tak określić można zmagania 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który stał się tradycją naszej szkoły – od lat cieszy się zainteresowaniem naszej młodzieży. Wypracowana przez lata formuła, mająca na celu nie tylko sprawdzenie znajomości poszczególnych ksiąg, ale również formację biblijną uczestników, przyciągnęła w tym roku 6200 uczniów z 1200 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Uczestnicy zgłębiali “Księgę Liczb” oraz “1. List do Koryntian”. W tym roku najlepsi w szkole okazali się Emilia Krawczyk z klasy 2H, Filip Szymański z klasy 2H oraz Konrad Tymiński z klasy 2B.

Reprezentowali nas w Legnicy podczas diecezjalnego finału Konkursu. Filip wywalczył II miejsce,  Emilka III miejsce i oboje zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, natomiast Konrad zdobył V miejsce finalisty diecezjalnego.

Finał ogólnopolski był wyjątkowy pod wieloma względami, odbył się w niełatwej rzeczywistości, w nowej formule online, na dedykowanej platformie. Przystąpiło do niego 125. uczestników z całej Polski. Organizatorzy Konkursu mając na uwadze wysoki poziom tegorocznej 24 edycji oraz chcąc docenić zaangażowanie uczestników, którzy w tym ciężkim czasie zdecydowali się wziąć udział w Konkursie i mimo niesprzyjających okoliczności byli tak wspaniale przygotowani, organizator postanowił przeprowadzić dodatkowy etap Konkursu – do którego zakwalifikował się Filip Szymański.

Po raz pierwszy w historii ostateczne rozgrywki pomiędzy dwunastoma finalistami przeprowadzono w formie transmisji online. W połączeniu udział wzięli finaliści, ich opiekunowie oraz Komisja Konkursowa.

Laureaci zdobyli indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia, filozofia, historia, pedagogika, italianistyka, filologia polska, prawo kanoniczne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ponadto otrzymali również upominki, sprzęt elektroniczny oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy tegorocznym laureatom za wyjątkową wytrwałość i mobilizację i życzymy powodzenia na kolejnej, jubileuszowej już edycji!

do obejrzenia – film z dodatkowego etapu konkursu z udziałem Filipa