Herb szkoły

Historyczne zwycięstwo naszych wspaniałych uczniów !

Tradycyjnie już, co roku dwoje uczniów naszego Liceum wyłonionych spośród uczestników etapu szkolnego pod opieką Pana Tomasza Mańkowskiego wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

Drugi etap konkursu (wojewódzki) odbył się w szesnastu województwach jednocześnie w miejscu wskazanym przez wojewódzkich Partnerów. Na tym etapie, konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Troje uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, awansowało do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu. Nasi Licealiści przyzwyczaili nas już do corocznego sukcesu, ale w tym roku sprawili nam podwójną niespodziankę. Miło nam poinformować, że na najwyższym podium stanęli nasi uczniowie.
I miejsce przypadło uczennicy klasy 2B Agnieszce Frelich, natomiast tuż za nią na II miejscu uplasował się Jakub Danielewskie z klasy 2E. Szanse były naprawdę wyrównane, ponieważ Agnieszka zdobyła 58 punktów a Kuba 55.

Przed wielkim finałem, Organizator zaprasza wszystkie drużyny na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Serdecznie gratulacje dla naszych olimpijczyków i ich opiekuna!

IMG_1737
IMG_1709
IMG_1739