Inwestycja w przyszłość szkoły – zakończono pierwszy etap termomodernizacji

9 czerwca 2026 r. dokonano odbioru I etapu robót budowlanych realizowanych w ramach zadania pn. „Termomodernizacja stolarki okiennej poddasza użytkowego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu”.

W ramach przeprowadzonych prac wymieniono stolarkę okienną w mansardach poddasza użytkowego budynku szkoły. Inwestycja ma na celu poprawę efektywności energetycznej obiektu, ograniczenie strat ciepła oraz zwiększenie komfortu użytkowania pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.

Wykonawcą robót była firma PS Dach Przemysław Skoczek. Wartość prac zrealizowanych w ramach pierwszego etapu wyniosła 445 401,45 zł.

Zadanie zostało w całości sfinansowane ze środków własnych Powiatu Zgorzeleckiego. Realizacja inwestycji stanowi kolejny krok w działaniach na rzecz modernizacji infrastruktury oświatowej oraz poprawy warunków nauki i pracy uczniów oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia i cieszymy się z kolejnego etapu unowocześniania naszej placówki.