Herb szkoły

IX Integracyjne Warsztaty Plastyczne

W dniu 27 kwietnia odbyły się IX Integracyjne Warsztaty Plastyczne, zorganizowane przez Fundację ?Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy?. Została na nie zaproszona młodzież ze zgorzeleckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa dziewcząt : Agnieszka Herka z kl. Ib oraz Karolina Świnicka, Klaudia Czułowska, Natalia Witkowska i Kasia Barczyk ? wszystkie z kl. IId.

?Wartości w życiu człowieka? ? taki był tytuł warsztatów. Zadanie uczestników, to przedstawienie tego tematu za pomocą różnych technik plastycznych. Młodzież pracowała razem z osobami niepełnosprawnymi. Poznała różne, dotąd zupełnie nieznane techniki plastyczne, takie jak np. rysunek na papierze ściernym czy malowanie farbą plakatową z domieszką pasty do zębów. Prace, które powstały, zostały ocenione przez specjalnie powołaną komisję. W czasie jej pracy dyrektor Fundacji oprowadził uczestników warsztatów po Ośrodku Terapii Zajęciowej, a następnie zaprosił na poczęstunek. Jeden z podopiecznych Fundacji, niewidomy Grzegorz, w poruszający sposób recytował własne wiersze, a potem dał koncert gry na harmonijce. Zapanowała miła, pełna serdeczności atmosfera?

Dwie nasze dziewczyny wróciły z nagrodami :

Agnieszka HERKA zajęła II miejsce w kategorii ?Rysunek na papierze ściernym?, zaś Natalia WITKOWSKA ? III miejsce w malowaniu akwarelą.

GRATULUJEMY !