Herb szkoły

Kinga Krzywonos w gronie najlepszych polskich maturzystów

Powodem do wielkiej dumy i satysfakcji dla Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu jest ogromny sukces Kingi Krzywonos, która została Finalistką X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Projektu “Matura na 100 procent” i znalazła się w gronie 290 najlepszych polskich maturzystów spośród 253 495 zdających egzamin maturalny w sesji maturalnej 2023.

Gratulujemy Kindze osiągnięcia świetnych wyników maturalnych i życzymy powodzenia w przyszłości oraz dalszych sukcesów na polu naukowym. Edukacja jest najlepszą inwestycją. Inwestuj w siebie i zdobywaj szczyty kariery.

Projektowi „Matura na 100 Procent” przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju poprzez utworzenie systemu wieloletnich stypendiów oraz przez nagrody rzeczowe, które są dodatkową motywacją do nauki dla młodzieży potrafiącej sprostać ponadprzeciętnym wyzwaniom edukacyjnym.

Pragnieniem organizatorów jest, aby dzięki temu projektowi przyjęła się w naszych liceach ogólnokształcących swoista nowa moda – moda na uczenie się, na poszerzanie zasobu swojej wiedzy rozumianej jako bezinteresowna wartość sama w sobie; wartość, dzięki której młody człowiek wstępuje na drogę wiodącą go do prawdy, mądrości i do prawdziwej wolności.