Herb szkoły

Kolorowe Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie

Okres świąteczny w Niemczech przypadający od 24 listopada do 24 grudnia rozpoczynają tradycyjnie Jarmarki Bożonarodzeniowe. Pięknie ozdobione i świecące, pachną piernikami, strudlami oraz pieczonymi, lukrowanymi jabłkami.
Jak co roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zwabieni ich blaskiem oraz różnorodnością 7 grudnia udali się na podziwianie najpiękniejszego z nich jarmarku Dresdner – Striezelmarkt. 46 osobowa grupa uczniów pod czujnym okiem p. Reginy Semenowicz, p. Agnieszki Hładyszewskiej i p. Tadeusza Morawskiego delektowała się smakołykami oraz poczuła Ducha Świąt.
Oprócz kolorowych jarmarków uczniowie uczestniczyli w warsztatach praktycznych na Uniwersytecie Technicznym, gdzie samodzielnie prowadzili badania naukowe w zakresie inżynierii materiałowej, ruchu drogowego oraz energii. W opinii uczniów były to doskonałe zajęcia praktyczne, uzupełniające lekcje fizyki. Zaangażowanie uczniów zostało docenione przez pracowników naukowych, którzy wystawili wszystkim uczestnikom certyfikaty. Kolejnym interesującym doświadczeniem było czynne zwiedzanie Muzeum Techniki, gdzie można było wszystkiego dotknąć, uruchomić i wypróbować.
Sympatyczny był również spacer po starym mieście i możliwość podziwiania symboli Drezna. Na podkreślenie zasługuje fakt wspaniałej organizacji, wzorowej dyscypliny uczniów i niezapomnianych wrażeń.

jarmarki-berlin-thumb-670x410px

dsc_2017

dsc_2023

dsc_2025

dsc_2029

dsc_2038

img_20161207_114544193