Herb szkoły

Licealiści z wizytą u Starosty Zgorzeleckiego

W sali konferencyjnej Starostwa Zgorzeleckiego 8 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu z p. Urszulą Ciupak Starostą Zgorzeleckim, p. Bogumiłą Witkowską Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu i p. Moniką Sawicką Dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatu Zgorzeleckiego.
Celem spotkania było uzyskanie informacji o strategii, sposobach, narzędziach i metodach promocji Powiatu Zgorzeleckiego. Uczniów interesował również proces przygotowania informacji i komunikatów dla mediów o ważnych przedsięwzięciach i decyzjach oraz organizowaniu i prowadzeniu konferencji prasowych Starostwa Zgorzeleckiego. Młodzież dowiedziała się o zadaniach i najważniejszych inwestycjach powiatu zaplanowanych na rok 2017. Mieli również możliwość zaprezentowania dotychczasowych działań podejmowanych przez Uczniowską Agencję Turystyczną – Śniadeccy Travel w ramach projektu “RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020, a podpisanego przez Starostwo Zgorzeleckie 1 września 2016 r.
Członkowie UAT w swobodnej atmosferze relacjonowali jakie cele i efekty zostały osiągnięte i poinformowali o planach na przyszłość. Licealiści byli mile zaskoczeni serdecznym przyjęciem i przede wszystkim otwartością p. Starosty na pomysły i opinie wyrażone przez młodych ludzi. Na kolejne spotkanie młodzież zaprosiła swoich szanownych rozmówców do liceum, aby już w swoim środowisku pokazać jak wygląda praca projektowa UAT Śniadeccy Travel. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy p. Monice Sawickiej oraz opiekunkom UAT p. Magdalenie Siemaszko i p. Barbarze Rutkowskiej.

1

2

3

4

5

6

7

8

Nowy obraz mapy bitowej