Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Laureaci KONKURSU PAPIESKIEGO

1 marca rozpoczęła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytutu Tertio Millennio dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Każda edycja organizowana jest pod dedykowanym jej hasłem, a w tym roku brzmiało: “Święty Kościół grzesznych ludzi”.

Hasło służyło uczestnikom jako temat ich prac pisemnych w III etapie Konkursu. Do tego etapu, spośród 1 tysiąca uczestników z okręgu wrocławsko-opolskiego zakwalifikowali się: Michał Drzewiecki z klasy 3B, Martyna Janiszek z klasy 1C, Dawid Sakowicz 2i.

Finał, czyli już IV etap i ustna obrona prac miała miejsce 12 czerwca w 9 miastach regionalnych. Do tego etapu przeszli Martyna i Dawid i to właśnie oni zostali laureatami tegorocznej edycji.
Dawid Sakowicz III miejsce
Martyna Janiszek wyróżnienie

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stworzył możliwość skonfrontowania własnych przekonań Martyny, Dawida i Michała z przesłaniem papieża Polaka.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY sukcesu !