Herb szkoły

Lektura obowiązkowa – Maturzysto to musisz wiedzieć przed egzaminem

Matura bezspornie pozostaje jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. To zdecydowanie przełomowy moment w Waszym życiu, który pociąga za sobą pierwsze poważne wybory. Jak się do niej przygotować, by zdać jak najlepiej? Jesteśmy pewni, że wiedza, którą zdobywaliście podczas tych wszystkich lat edukacji w szkole, pozwoli Wam spokojnie przebrnąć przez egzaminy maturalne.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Was prezentację dotyczącą praw i obowiązków maturzystów.

W tym wyjątkowym dla Was czasie, Życzymy Wam pomyślności, optymizmu, przejrzystości myśli, skupienia i spokoju, abyście zrealizowali wszystkie swoje cele i marzenia.

PORADNIK MATURZYSTY 2022

POBUDKA

Nawet najbardziej przerażający przedmiot, z którego wydaje ci się, że nic nie umiesz, nie zrobi takiej krzywdy, jak spóźnienie się na egzamin.

ZERKNIJ NA ZEGAREK

Warto wyjść z domu wcześniej, niż wymagałby tego normalny dzień szkolny. Matury to czas, kiedy zdarzyć się może wszystko i to właśnie na twojej trasie

STRES ???

Znasz siebie. Wiesz, co cię relaksuje i uspokaja… muzyka, książka, facebook

CEL

Pierwsze egzaminy są pisemne i w tym roku tylko pisemne. Polski to lektury. Przedmioty ścisłe opierają się na wzorach. Historia to ludzie i daty. Języki to czasy i czasowniki.

TAKTYKA

Szansa na to, że coś pójdzie nie tak jest naprawdę znikoma. Nie zdanie matury zdarza się nadzwyczaj rzadko. Zresztą, czemu miałbyś nie zdać? Zdobycie trzydziestu procent jest ponad twoje siły?

KAŻDY MUSI TO PRZEJŚĆ

Nie jesteś jedyny. Nie jesteś jedyna – powtarzają i mają rację. Każdy, kto był w liceum musi przejść przez maturę. Robiły to poprzednie roczniki i będą robiły następne. Życie toczy się dalej, a ty za rok będziesz machać ręką i mówić: eeee tam, matura. Łatwizna. Teraz studiuję