Herb szkoły

Poranek Poetycki POEZJA i KAWA. Wiosennie…

Udało nam się w marcu, udało się też w kwietniu; żadna pandemia nie przeszkodziła tym razem w zorganizowaniu Poranka Poetyckiego POEZJA I KAWA pt. “Wiosennie…”. Już w marcowym odcinku zapowiadaliśmy wiosenne motywy, które rozwinęliśmy 27 kwietnia w auli szkolnej. Czytali, śpiewali i grali (fortepian, akordeon): Kamila Cepowska, Paulina Gałach, Maria Wilgosz i Kacper Sabat (tegoroczni maturzyści) oraz Andżelika Kosek, Nikola Tetke, Kaja Kopiejek, Sara Dymarska i Iwan Steblewski. Wizualnie (prezentacja) wspomagał ich Filip Szymański (też maturzysta). Nad nagłośnieniem czuwała (po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni, Martyna Dzięgiel).

Podobnie jak w marcu pojawił się też motyw ukraiński – przepiękne ludowe melodie zagrał na akordeonie Iwan Steblewski. Wszyscy uczestnicy umilali sobie dodatkowo czas filiżanką kawy/herbaty i domowym ciastem. Publiczność zaś też nie siedziała po próżnicy – mogła włączyć się w przebieg imprezy, śpiewając refreny piosenek (np. “Wiosna, ach to ty” Marka Grechuty czy “Pamiętajcie o ogrodach ” Jonasza Kofty) oraz odpowiadając na pytania odnośnie do prezentowanych utworów i tworząc lepieje wiosenne. Nagrodą były świeżo upieczone domowe ciasteczka w kształcie kwiatuszków (wiosennych oczywiście:)

Zapraszamy w czerwcu na przedwakacyjne spotkanie z tekstem i muzyką. Jeśli nam się wszystko uda, może być wielkie zaskoczenie.

RODO