Herb szkoły

Liderzy wiedzy o ubezpieczeniach społecznych znowu najlepsi na Dolnym Śląsku

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu dnia 16 marca 2018 r. w składzie: Damian Jaśkiewicz, Piotr Mazur oraz Dominik Baziuk przystąpili do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w roli broniących tytułu najlepszej drużyny Dolnego Śląska z 2017 r.

Drużyna Śniadeckich tradycyjnie rywalizowała z 20 drużynami ze szkół wrocławskich, wałbrzyskich, legnickich, bolesławieckich, bogatyńskich i zgorzeleckich. Łącznie w tegorocznej edycji w konkursie wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów z całej Polski. Rola lidera była trudna, gdyż wiedza z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, emerytur i prowadzenia firmy jest obszerna i trudna. Konkurencja też bardzo wymagająca, bo składająca się z uczniów z klas ekonomicznych. Drużyna Śniadeckich odważnie przystąpiła do testu wiedzy składającego się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Odpowiedzi na pytania udzielane były pod presją czasu, bo oprócz liczby punktów z testu o zwycięstwie decydowała czas, czyli godzina oddania testu do jury.

Licealiści kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni pokonując wszystkie szkoły, zajęli I miejsce z maksymalną liczbą punktów. Finał olimpiady odbędzie się w Warszawie 26 kwietnia 2018 r. Mamy nadzieję, że tym razem nasza szkoła reprezentując województwo dolnośląskie stanie na podium. W zeszłym roku to obiecaliśmy sobie i innym uczestnikom. Laureaci I miejsca etapu wojewódzkiego są zmotywowani, waleczni i otwarci na wiedzę i nowe możliwości jakie daje sukces w ogólnopolskiej olimpiadzie i nie chodzi nam o nagrody rzeczowe, ale o przyrzeczenia indeksu na wyższe uczelnie.

Opiekunami uczniów byli p. Magdalena Siemaszko i p. Waldemar Pakuła Kierownik Inspektoratu ZUS w Lubaniu.

Gratulujemy już Dużego Sukcesu i trzymamy kciuki za wielki finał !

 

SAM_2332

SAM_2341

SAM_2345

SAM_2362

 

 

CCI19032018