Mistrz Stechiometrii – wyzwanie dla pasjonatów chemii

W ramach popularyzacji chemii oraz rozwijania umiejętności wykonywania podstawowych obliczeń chemicznych odbył się szkolny konkurs „Mistrz Stechiometrii”. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas biologiczno-chemicznych z rozszerzonym nauczaniem chemii oraz uczniowie realizujący chemię w zakresie podstawowym.

Uczniowie klas z rozszerzoną chemią walczyli o tytuł Dużego Mistrza Stechiometrii, natomiast uczniowie uczący się chemii w zakresie podstawowym rywalizowali o tytuł Małego Mistrza Stechiometrii. Celem konkursu było popularyzowanie chemii, rozwijanie umiejętności wykonywania podstawowych obliczeń stechiometrycznych oraz zachęcanie uczniów do doskonalenia swoich kompetencji z zakresu chemii.

W każdej kategorii wyłoniono Mistrza oraz Wicemistrza Stechiometrii.
Tytuł Dużego Mistrza Stechiometrii otrzymał Krystian Celuch, a Wicemistrza Julia Sieradzka
Tytuł Małego Mistrza Stechiometrii otrzymała Maja Szcześniak, a Wicemistrza Oskar Kwieciński

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysokiego poziomu wiedzy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu chemicznych pasji.