Herb szkoły

Młodzież z LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu na projekcie ERASMUS + w Hiszpanii

W dniach 18.11.2023 – 25.11.2023 pierwsza grupa młodzieży (Julia Rachańska, Julia Słonecka, Marta Paluchowska, Nikola Tetke, Amelia Traczyk, Stefan Wójcik, Wojciech Pająk, Jakub Labiszak, Michał Nowacki, Igor Zawadzki) z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich pod opieką nauczycielek (p. Barbary Pilczuk i p. Beaty Stypczyńskiej) wzięła udział w programie Erasmus + w Hiszpanii. Dzięki współpracy z Universal Mobility w Maladze uczennice i uczniowie uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w szkole Ave Maria San Isidro w Granadzie.

Tydzień zajęć obejmował poznanie hiszpańskiego systemu nauczania, uczestniczenie w zajęciach, m.in. języka hiszpańskiego, języka angielskiego, muzyki, plastyki, matematyki, chemii, fizyki czy robotyki. Ważnym punktem projektu było rozszerzenie wiedzy na temat historii, tradycji i wielokulturowości dawnej i współczesnej Hiszpanii, a służyły temu liczne zaplanowane wycieczki po Andaluzji. Cenne okazały się także ćwiczenia językowe i nawiązane znajomości oraz przyjaźnie. Pobyt w tak wyjątkowym miejscu był okazją do promowania Polski i naszego regionu. Młodzież przygotowała dwie tematyczne prezentacje w języku angielskim, dołączyła też krótki program artystyczny obejmujący śpiew i grę na pianinie. Całość zakończyła konkursem, do którego drobne upominki i nagrody pozyskała z Urzędu Miasta Zgorzelec i Urzędu Gminy Sulików.

Prezentacja POLSKA
Prezentacja ZGORZELEC

Szkolenia w ramach mobilności zostały zaplanowane i zrealizowane zgodnie z założeniami projektu ERASMUS + oraz aktualnymi potrzebami Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Cele projektu to:

  • podniesienie jakości kształcenia języków obcych uczniów i nauczycieli,
  • zwiększenie znaczenia szkoły w środowisku lokalnym,
  • podniesienie kompetencji społecznych i językowych poprzez udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych w czasie mobilności zagranicznej.

W wyniku mobilności zostały podniesione kluczowe kompetencje:

  1. Umiejętności interpersonalne
  2. Zdolność do przyswajania nowych umiejętności
  3. Wielojęzyczność

RODO